Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlépe to jde asi poznat na velikosti zobáku a na celkové velikosti těla, samec je větší a má větší zobák. Samec má asi 28cm a samice asi 25cm. Samec má také větší oko a má větší červenou skvrnu na čele, ale nemusí to být podmínkou, takže na to nespoléhat na 100%. Slyšel jsem, už i o samicích co jsou stejně velcí jako samci, ale to je jen ojedinělá vyjímka. Píše se a už sem o tom hodně slyšel a čet, že samec má oproti samici hlavu do hranata. Osobně sem si toho niky nějak moc nevšim.

Z vlastního pozorování můžu říct že opravdu není problém rozeznat pohlaví u dospělých papoušků, u mláďat to tak snadné nemusí být, ale zkušenější chovatel to jistě pozná. Nejlépe je to opravdu vidět na zobáku a na velikosti ptáků. Moji kakarici také mají rozdílnou velikost skvrny na čele, samec jí má opravdu větší. Po delším pozorování a když ptáci dospěli je už vidět i rozdíl ve velikosti oka.

 

Obrazek

Vlevo je samice a vpravo samec.

 

Obrazek

Hlava samce

 

Obrazek

Hlava samice

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stari

(petr, 3. 6. 2009 13:46)

jak se pozna stari u kakariku jestli je starej nebo mladej?nevim jak je muj kakarik starej a jak starou samici mu mam koupit abi se neporvali jinak to mas pekne fotky kakariku samce i samici

Ája

(Milfis, 20. 4. 2009 12:02)

No podle fotek co tam máš, to vypadá na samce, ale hodily by se nové fotky s detajlem hlavy a zobáku z profilu, podle toho se to nejlépe pozná.. ;)

dotaz

(Ája, 18. 4. 2009 8:44)

Mám doma kakariki červenočelého a nevím, co je to za pohlaví. Je mu tak 5 měsíců a mám jenom jednoho, takže je to trochu obtížné (alespoň pro mě). Dyžtak tady je stránka, kde má profil (je tam pár fotek, ale nevím, jestli se to z nich dá poznat). Navíc fotky jsou už trochu starší.Tady je stránka : http://www.hafici.cz/profily/detail/20544/
předem Děkuji

Ája

(Milfis, 17. 4. 2009 21:17)

Ne, podle ozobí se to pozná pouze u andulek...

ozobí

(Ája, 17. 4. 2009 14:42)

může se poznat pohlaví taky podle ozobí?

Děkuji

(Milfis, 28. 11. 2008 17:34)

Už je snad vše v pořádku.. =)

Chybička se vloudila

(Marcel, 28. 11. 2008 17:21)

Popisky obrázku si odporují. Na první udáváš, že samice je vpravo, ale ve skutečnosti je vlevo. Na dalších obrázcích je to už dobře. Prosím o napravení.