Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejčastější otázky!!!

1) Můžou se kakariki naučit mluvit?

Ano kakariki dokáží opakovat pár slov, ale opravdu jen pát třeba 5 slov. Není to jako andulka nebo velcí papoušci kteří se naučí opakovat i věty.

2) Proč můj kakariki tak moc pelichá? Chybí peří kolem očí nebo na hlavičce.

U kakariků je to normální, dejte do klece drn trávy a to opakujte alespoň každé 3 měsíce. Drn pomáhá kakarikům v přepeřování, najdou si tam potřebné vytamíny a jiné látky.

3) Jak ochočit kakriki?

Kakariki se ochočuje jako jakýkoli jiný papoušek. Nejlepší je najít si víc stránek a víc článků o ochočení papoušků vše přečíst a zkoušet. Hlavní u ochočování je trpělivost a každý den si najít dostatek času na věnování se papouškovi. Jako je každý člověk jiný a jinak se chová, tak to je stejné u kakariků že jednomu hned první den žere z ruky neznamená že to tak bude u vás. Není nikde zaručeno a psáno že se každý dá ochočit a naučit na zavolání. Základ je aby si zvyknul na ruku v kleci, můžete ho zkusit krmit z ruky třeba klasem prosa, tak že vložíte ruku s prosem do klece a budete čekat jestli kakariki příde a vezme si. Až bude zvyklí a nebude se bát ruky, můžete zkusit dát klas dál od bidla tak aby musel skočit na vaší ruku a až pak mohl okusovat proso. Pokud vše vyjde jak má, zkuste ho pohladit po bříšku nebo ho na ruce vyndat z klece. Při ochočování na něj stále mluvte, třeba opakujte jeho jméno, může se i stát že se naučí vyslovovat a na zavolání jeho jména k vám příde. Nikdo vám nemůže dát zaručený recept jak ochočit papouška. Pokud chcete mít opravdu nejlepšího kamaráda a mazla určitě je nejlepší koupit ručně dokrmeného jedince.

4) Přežijí kakariki naší zimu venku?

Pokud je kakariki vychován ve venkovní voliéře, nebude problém ho nechat celoročně venku bez jakýchkoli problémů. Kakariki je velice odolný a otužilí papoušek, stává se že i v zimě kdy je sníh tak se koupe v misce s vodou. Kakarikům musíme ale dopřát místo ve voliéře kam nebude foukat a bude tam sucho. Část voliéry musíme zastřešit a obložit například prknama ze stran, kvůli průvanu a dešti. K noclehu dáme široký klacek aby na něm mohl večer sedět a zahřát si packy. Přežijí bez problémů i -20°C. Vždy je lepší mít pro ně zálet kde se mohou ukrýt.

5) Kolika let se může kakariki dožít?

Na stránkách mi pán napsal že už má 16ti letého kakariki, takže se dožívají požehnaného věku ale o nějakém rekordu nevím.

6) Chtěl bych svému kakariki koupit kamaráda, nebude problém?

V tom není žádný problém. Určitě kamaráda přivítá. Kamaráda opačného pohlaví není problém, ale taky se musíme rozhodnout jestli budeme chtít odchovávat, jinak není podmínkou že musí být opačného pohlaví, můžeme chovat i jedince stejného pohlaví. Další věc je velikost klece či voliéry. Pro dva bych doporučil minimálně 120x50x50cm klec, čím větší tím lepší to je samozřejmé. Jestli máte ochočeného jedince a chcete aby to tak zůstalo je dobré nového mít nejdříve zvlášť a ochočit ho také, jinak se může stát že ochočený jedinec trochu zdivočí a už to nebude kamarád jako předtím.

7) Mohu chovat kakariki s jinými papoušky?

Ve voliéře se dají chovat kakarici i s ostatními druhy, ale doporučil bych větší papoušky, podobné velikosti jako jsou oni. Menší druhy by mohli pronásledovat stejně jako exoty. Je taky otázka jestli chcete odchovávat nebo ne. V době hnízdění a toku může být samec dost agresivní. Aspoň z počátku je chce sledovat jak se chovají a v době toku taky aby jste zbytečně nepřišli o papouška.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Anonim, 27. 9. 2016 14:10)

Dobrý den, může se zeptat jestli se jim (Kakariki) Stříhají drápky ?
Děkují..

Re:otazka

(Emma, 26. 11. 2016 16:56)

Neviete preco moj kakarik nema na hrudniku a na hornej casti krku perie?

Re: Dotaz

(Rimbo, 13. 6. 2018 22:19)

Ano, doporucuji specialni klesticky pro stredni papousky, daji se sehnat velmi dobre na americkem Amazonu, cena cca 500 $.

andulka a kakariki

(jan, 24. 10. 2017 15:16)

Ve voliéře mám dva páry korel a pět párů andulek. Mohl bych k nim přidat pár kakariků? Budou všichni odchovávat mladé?

Re: andulka a kakariki

(Rimbo, 13. 6. 2018 17:53)

Ne.

dotaz

(petra, 19. 11. 2017 17:55)

Dobrý den, máme kakarikiho ze zverimexu, zhruba 2 měsíce. Je plachý, ještě jsem se ho nedotkla. Je to lump. Ničí vše co se dá. Co mám dělat? máme ho rádi. když po něm něco uklízím tak mi sedne i na záda, jinak se vůbec k nám nemá. Dáváme mu samé mlsky atd. Co je pro mě hlavně důležíté, hledám odpověď na jedno z jeho choání. Někdy večer, kdy už je skoro klid na telku tak se v kleci ohne, má zobák dole a dupku s ocasem co se dá tak nahoře napnutou a jemně mečí. Není to něco špatně? Děkuji a budu se těšit nqa zrpávu. i třeba od chovatele na mail: petra.baum@seznam.cz. děkuji

Re: dotaz

(Rimbo, 13. 6. 2018 17:51)

Tohle delaji "poblaznene" kusy, pred nastupem tzv. obdobi agresivity. Pricinou je vetsinou dlouhodobe spatne zachazeni a hladovani. Vzhledem ke stari prispevku jiz asi obdobi agesivity nastalo, vetsina chovatelu to resi likvidaci nezvladatelneho kusu.

Nedospeli kakariki

(Radim Voleský, 5. 5. 2017 19:55)

Když budu mit uplne ne dospeleho kakariki myslite ze by bylojednodusi ho ochcocit?

Kakariki

(Doubravka Klečková , 24. 3. 2017 16:01)

Dobrý den, jak mužů poznat samce od samičky?
2002doubravka@seznam.cz

Kakariki a Papoušek

(Michal, 23. 8. 2016 15:04)

Dobrý den prosím o radu , mužu dát do venkovní voliery 2,5m 1,6m 2m společně Kakariki a popouška zpěvavýho a andulky.

Kakariki

(Milan, 22. 7. 2016 21:04)

Poprosim o radu. Muze se kakariki chovat v byte ? Chci jenom jedoho, nebude hodne hlucnej? milan.malar82@seznam.cz

Kakariki

(Milan, 22. 7. 2016 21:00)

Muze se chovat kakariki v byte? Chci jenom jednoho papouska. Je kakariki hodne hlucny? Dekuji za odp.

úmrtí samičky

(Václav, 14. 7. 2016 13:33)

Dobrý den
prosím o radu. Již podruhé v blízké době po sobě se mi stalo, že samička snese vajíčka, sedí na nich a náhle zemře. První už měla mláďatka vysezelá a druhá zemřela ještě na vajíčkách. Co by mohlo být příčinou? Děkuji za odpověď vacekusedlost@seznam.cz

Dotaz -denní krmná dávka

(Blanka, 8. 3. 2016 20:44)

Prosím o radu . Jaké množství potravy může sníst papoušek kakariki červenočelý. Může mít stále plné krmítko ,nebo ho krmit pouze ráno a večer. Nemohu se nikde dočíst kolik gramů může sníst. Mám obavy ,by se nepřejídal , nebo netrpěl hlady.Měli jsme Korelu a ta nám umřela , prý to bylo tím,že měla stále zdroj potravy a neměla čas vytrávit. Předem děkuji za odpověď. Blanka blankahub@seznam.cz

pelichání

(jirka, 22. 2. 2016 17:31)

dobrý den, mám párek kakariku asi 9měsícu stare, lezou po sobe uz hodne dlouho a ted uz asi mesic hodne preperujou, dam jim tam budku.. chci se zeptat jak dlouho trvá to přepeřování ? Jen chci říct že je mam blizko topeni, jestli to nevadi, jestli to nemá něco spolecneho s tim pelicháním ? A druhá věc, na jaře je chci dát/az bude teplo do venkovni voliery.. snesou to ? narodili se ve venkovni voliere, ted 3/4 roku doma..

útok

(eva, 14. 5. 2012 8:52)

Dobrý den,pořídili jsme si pár kakariků.Máme ale problém a to v tom,že samec nám napadá samičku ,ale přitom se páří.Jakmile si však samička vleze do budky,samec okamžitě na ni začne útočit a vyhánět jí.Už snesla i vajíčko .ale mimo budku .Můžete mi prosím poradit co s tím? Děkuji Evule36

Re: útok

(Lukáš Juřena, 9. 1. 2016 17:01)

Dobrý den, rád bych věděl, jak to dopadlo, nebo jak jste to vyřešila, mám teď pár kakariků a samec dělá úplně to samé jako ve vašem případě, s vyjímkou, že samička ještě nesnesla vajíčka, ale k páření dochází praidelně. Děkuji za odpověď. jurena.l@centrum.cz

Nevím si rady

(Filip, 11. 12. 2015 12:31)

Máme samečka kakarika rudočelého je mu 7 let je plachý .Chtěl bych mu pořídit kamaráda nejlépe samce ale nevím jestli se snesou Prosím poraďte

Re: Nevím si rady

(Filip, 25. 12. 2015 9:37)

Prosím o rychlou radu děkuji

Kakariki a Andulka

(Vendy, 13. 9. 2014 9:41)

Dobrý den na narozeniny jsem dostala samičku kakariki byl jí tak měsíc ,a po roce jsem jí do klece přidala měsíčního samečka andulky. A od té doby se ke mě kakariki ani nepřiblíží ale andulka ano. Teť jsou spolu v kleci 5 měsíců a stále si na sebe nemohou zvyknout a zdá se mi že se ho kakariki bojí . Co mám dělat ? Prosím o radu .