Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čím krmit

4. 11. 2008

Určitě základ je voda na pití, to nesmí chybět nikdy nikde..

Dál jako krmení lze používat směs zrnin pro středně velké papoušky jako je rosela nebo korela z běžně chovaných druhů. Já osobně používám Deli Nature č.69, toto krmivo je pro středně velké papoušky žijící v austrálii.

Dál je potřeba ovoce a zelenina (viz. článek Ovoce a zelenina), také je potřeba sépiová kost, minerální kámen, písek na trávení, proso v klasech.

Při hnízdění nebo jako doplněk stravy se může podávat vaječná míchanice, naklíčené a máčené zrní, v letním období různé plevele a trávy nebo obylniny v mléčné zralosti. Lze také dávat různé ořechy, ale ne moc aby nebyly problémy s játrama kvůli množství tuku které obsahují, stejně jako slunečnice.

Já například krmím:

 

Obrazek

Jako základ používám Deli Nature č. 69

 

 

Obrazek

Další je senegalský proso v klasech

 

 

Obrazek

A jejich oblíbený "salátek", v tomhle je jablko, čínské zelí, mrkev, okurka. Dá se tam dát mnoho dalšího, taky podle ročního období.

  

Teď jsem zkoušel suchej, tvrdej rohlík a taky bez problému přijímaj, ještě maj sépiovou kost a grit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Katka

(Milfis, 28. 2. 2010 2:11)

Dobrý den, u kakariků je normální že přepeřujou opravdu mohutně a klidně celý měsíc. Jestli mu chcete pomoc tak mu dejte dobré krmení a drn trávy. Vše potřebné najdete určitě zde na stránkách, jen číst ;)

CHVOST

(KATKA (26.2.2010 19:43), 26. 2. 2010 19:42)

Dobrý deň, k mojim narodeninám som dostala samčeka Kakarikiho . Nemáme pre neho až tak veľkú klietku ako by sa malo a preto asi má aj taký strapkatý chvost. Mohli by ste mi poradit ak by sa dalo , ako by ten chvost mohol znovu dorásť? Ďakujem za odpoveď.

Lenka

(Milfis, 11. 9. 2009 8:26)

Vařené vejce na tvrdo se ptákům dává úplně běžně, nemusíte se toho bát, ale musí být opravdu na tvrdo.. Nějaká extra pravidelnost v tom nemusí být, ale ptáci to maj rádi..

Vejce

(Lenka, 10. 9. 2009 14:03)

Ahoj. Skvělé stránky. Chtěla jsem se zeptat, dostala jsem samečka Kakariki a dárce mi říká, že mu musím pravidelně dávat vařené nastrouhané vejce. Moc se mi to nezdá. Děkuji za odpověď.