Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vhodný dárek k Vánocům

17. 12. 2008

Spíš bych nejdříve začal co není vhodné jim dát. Určitě jim nedávejte nějakou čokoládu či kus salámu i kdyby jim to úplně nejvíc chutnalo, stejně je zbytečné jim dávat nějak přehnaně moc žrádla co normálně dostávají jako pamlsek. Jsou to například různé ořechy, slunečnice a jiná tučná jídla, která jim mohou způsobit nemalé zdravotní problémy, ale i smrt, třeba z důvodu selhání jater. To určitě nikdo nechce.

 

Obrazek

 

            Co bych jim dal jsou pamlsky které koupíte ve zverimexech nebo přímo ve specializovaných prodejnách pro ptactvo. Dávejte jim jen to co opravdu patří pro papoušky ne lidské jídlo. Jsou různé tyčinky s medem nebo různými vitamíny na které jsou nalepeny semínka nebo sépiová kost upravená do určitého tvaru a s příchutí například pomerančů (moje andulky to milují). Můžete koupit i ovoce a zeleninu, kterou normálně nekupujete a udělat jim takový vánoční salátek z různých druhů exotického ovoce a zeleniny, samozřejmě takovou, kterou papoušci můžou, NIKDY ne avokádo, je pro veškeré papoušky jedovaté.

 

Obrazek

 

            Další čím můžete udělat papouškům radost je zakoupit či vyrobit jim novou hračku, nemusí být jen jedna. Dnes je už na trhu spoustu hraček ze dřeva a provazů. Dřívka různých tvarů, velikostí i barev jsou navlíknuta na silnějším provaze a na jednom konci je zvoneček a na druhém karabinka na zavěšení na pletivo. Jsou malinkatá za pár desítek korun i veliká za několik set nebo nějakou tu tisícovku. Na stránce www.terraint.eu najdete spoustu hraček pro vaše miláčky, našel jsem zde i žvýkačky pro papoušky. Není to „guma“ jako pro nás lidi, ale je to z kůry banánovníků a kokosovníků (aspoň co jsem se dočet).

 

Obrazek

                                                       Žvýkačka

 

            Snad si někteří vezmou z tohoto článku nějakou radu nebo jim nějak pomůže.

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář