Jdi na obsah Jdi na menu
 


Páření Kakariků

6. 12. 2008

Rád bych vám zkusil něco napsat o průběhu páření kakariků.

Páření pozoruji i 5x denně a první probíhá vždy brzo ráno. První páření je buď pár minut po rozednění nebo po snídani, jak se oba nají tak se jdou ihned pářit a tak to probíhá skoro každý den. Další páření už je individuální a nějakého většího zvyku co by probíhal před pářením jsem si nevšiml.

Páření probíhá 1-3 minuty a vždy se u toho samice projevuje specifickým zvukem, který sem při jiné činnosti nezaznamenal.

Páření se skoro vždy odehrává na nejvyšších větvích ve voliéře. Samice je přitisklá bříškem na větev a pomalu se pohybuje po větvi, přitom vydává specifické zvuky pro páření. Samec skáče přes ní zleva doprava a zpět, po nějaké chvíli „námluv“ samec zkusí dát jednu nožičku na záda samice a zkusí jestli mu dovolí spářit se s ní. Pokud samice nedovolí a poodstoupí, samec znovu začne skákat zleva doprava přes samičku a dvořit se jí. Když mu to samička dovolí, samec jí vyleze na záda a probíhá páření. Samice je přitisklá na větvi a samec stojí na ní, mává křídlama, aby udržel rovnováhu a páří se se samicí.

Po páření samec sleze ze samičky nebo samička z pod samce odletí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

když se samička tim briskem pritiskne k vetvi muze to delat i samecek ?

(pomoc, 6. 10. 2016 17:02)

mám dotaz

(Jessie, 8. 11. 2013 18:42)

Moje kakaričí holčička snesla vejce .A já nevím jestli mám čekat mladé .Nebila ještě ve stiku ze samečkem ale když jsem si ji brala od chovatele tak byla s 2 samečkami .Od kolikati měsíců může být samička plodná.

moji kakarici

(kakarinka, 8. 11. 2009 14:32)

když se páří moji kakarici, samička vydává specifický zvuk-já tomu říkám "kvídování" :-)