Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kakarici patří spíš mezi papoušky co rádi lozej po zemi, takže je lepší mít klec delší než vyžší a minimálně bych doporučil 100cm ale lepší 120 a více pro pár. Pokud bude jen jeden jako mazlíček, tak by mohla stačit i menší než metrová klec, ale chce ho to často pouštět. Jsou to opravdu zvědaví papoušci a vlastní klec mají velice brzo prozkoumanou a poté se začnou nudit.

Kakariki je dobré chovat jako jedince, domácí mazlíčky nebo po párech. Samci bývají v době toku agresivní na jiné druhy papoušků i na ostatní kakariki. A také kvůli jejich zvědavosti, lezou ostatním obyvatelům voliéry do hnízd přehrabujou se tam, ruší pár a likviduje vajíčka i mláďata.

Já sám chovám pár v pokoji v kleci 150x150x80 (DxVxŠ) a občas je pouštim i po pokoji aby se víc prolétli a taky se na nějakou chvíli zabavili. Musím říct že je to super pohled na ně jak lozej skrz všechny skříně nebo krabice a běhaj po zemi kde jsou parkety na kterých jim to  klouže.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

krizeni

(tomas, 7. 12. 2008 18:46)

pls mohu skřížit kakarika zeleného se žlutým a mohu je chovat zarovno s párou agapornisu ružohrldlych odepis na email tom1212@seznam.cz diky


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4