Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hnízdění

4. 11. 2008

Kakarici dokážou zahnízdit 3x a i 4x ročně, ale radši bych doporučil nechat je spíš jen 2x ať je to zbytečně nevysiluje. Pohlavně dospělí jsou již v 5 měsíci života, nechat hnízdit bychom je však měli až na 10 měsíci lépe na jednom roce. Když necháme hnízdit moc mladé ptáky, tak to samici zbytečně vysiluje a dožije se nižšího věku.

Pokud je chováme venku hnízdění bude začínat podobně jako u ostatních australských a novozélandských papoušků. Asi od března až do záři, když bude teplo tak jsou schopni i v říjnu. Ptáci chováni doma kde je stálá teplota, jsou schopni hnízdit prakticky po celý rok.

Nejdříve probíhá páření, které doprovází specifické zvuky, vydávané samicí. Ta je přitisklá k větvi a samec skáče přes samici zleva doprava a zpět, stále dokud samice nedovolí samci přijít a vylézt jí na záda, poté probíhá páření, které trvá 1-3 minuty. Samec při něm mává křídly a snaží se udržet rovnováhu na samici. Páření probíhá hlavně ráno, pár desítek minut po rozbřezku a pak navečer. Jsou schopni se pářit 5x denně.

Na řadu přichází snášení vajec, samice snese mezi 6 - 9 bílími vejci. Na nich sedí 20dní. Zasedá od 2 - 3 sneseného vejce a snáší je obden. Mladí opouštějí hnízdo po 6 týdnech. Poté se o ně stará hlavně samec asi dva týdny a samice se připravuje na další hnízdění. Někdy samice snáší vejce ještě když jsou v budce mláďata, v tom případě je přemístíme do otevřené bedničky tak aby je moh dokrmovat samec.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CHOV

(MILAN, 19. 2. 2011 12:51)

DOBRY DEN
MAM TAKY PROBLEM S MOJIMI KAKARIKMI, MAJU ASI 6 MESIACOV.TERAZ SOM ICH PUSTIL DO NOVEJ VOLIERY 2X2X2METRA, DAL SOM IM AJ BUDKU A ONI ZA DVA DNI SA ZACALI PARIT. MAM IM BUDKU ZOBRAT? AKO ZABRANIM PARENIU KED SU ESTE MLADY? DOCITAL SOM SA,ZE KED NEMAJU BUDKU TAK ZACNU ZNASAT AJ DO MISKY NA KRMIVO. TAK NEVIEM CO MAM ROBIT. PORADTE KED MOZETE. VOPRED DAKUJEM

Kateřina

(Milfis, 22. 10. 2010 17:07)

Přečetla jste si aspoň tenhle článek pod který píšete příspěvek? Jinak knížka v čr o kakaricích neexistuje, jediný stránky jsou tyto moje a nějaké články na internetu..

Páření

(Kateřina, 14. 10. 2010 14:50)

Ahoj, mám doma párek kakaričků a zajímalo by mě, co dělají když se ,,namlouvají´´ :-) všimla jsem si, že můj sameček se samičkou na sebe vydávají tiché zvuky a zvláštně se krčí. Bohužel nemůžu sehnat knížku přímo o jejich chovu :-( Děkuju za info

prodej

(vendelin, 19. 7. 2010 17:29)

ja osobne jsem koupil kakarika cervenoceleho prirodniho za 350 kc

Milfis

(Lidka, 18. 7. 2010 16:50)

Kakarika, podle mutace seženeš od 300,-

Milfis

(Vendelin, 18. 7. 2010 16:49)

Můžeš je začít prodávat asi po 14 dnech co opustí budku, prostě tak aby dokázali sami žrát a pít a byli samostatný...

prodej

(lidka, 18. 7. 2010 14:16)

Musí mít alespon' 3-4 měsíce.
_____
A za kolik se kupují peněz?

prodej

(vendelin, 18. 7. 2010 12:22)

chtel bych se zeptat po kolika mesicich (tydnech) mohu mlade kakariky prodat

Petr

(Milfis, 6. 7. 2009 20:41)

Jo když jí nedáte budku bude snášet na zem, prostě jí ty vajíčka berte, ale musí mít stále ve voliéře sepiovou kost, aby si dle potřeby mohla doplňovat vápník.. Staré vajíčko vyhoďte a pokud máte samici i samce aspoň rok staré a chcete mít mláďata, tak jim nechte budku, na dno třeba hobliny, aby vajíčka neležela jen na holém prknu. Samice zasedá až od cca 3 vajíčka a může jich být až 9. Pokud chce hnízdit a je připravená, sama si poradí.

Snůžka vajec

(Petr, 6. 7. 2009 19:12)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jste se už setkali s tím, že samička snesla jedno vajíčko volně do voliéry, tak jsme jim tam dali budku, do které jsme vajíčko přendali. Samička si dovnitř vlezla, obhlídla, vajíčko si kousek popondala, ale nesedla si na něj (vždy jen zkontrolovala, ale jinak byla venku). Po nějaké době jsme našli opět vajíčko, ale ve voliéře na zemi a bylo rozbité. Od té doby nic. Můžete nám poradit, co děláme špatně? (Máme to "staré" vajíčko z budky odstranit?)